Ukryta Strefa MrBinary
Gratulacje! Znalazłeś ukryty obszar, a skoro czytasz ten tekst, to znaczy, że będziesz uprawniony do skorzystania z wyjątkowych promocji u brokerów opcji binarnych, którzy są naszymi partnerami. Sprawdź banner poniżej!
iqoption-banner

Co to są Opcje Binarne?

Marzec 25, 2016 przez w kategorii Artykuły oznaczono jako , z 0 i 4
Home > Blog > Artykuły > Co to są Opcje Binarne?
co-to-sa-opcje-binarne

Opcje Binarne – rodzaj opcji, którego podstawowym założeniem jest wskazanie kierunku zmiany ceny aktywa (par walutowych, towarów, akcji). Ujmując prościej: jest to instrument finansowy o określonym z góry zysku, osiąganym w chwili gdy poprawnie przewidzisz kierunek zmian. Jeśli jednak wskażesz niepoprawnie, tracisz zainwestowaną kwotę. Sukces inwestycji w opcje binarne zależy tylko dokładności wskazań wyżej/niżej – z których wzięła się nazwa tych opcji. Binarny = przedstawiony w formie dwóch elementów. Opcja może być stworzona w oparciu o rozmaite pary walutowe, akcje, indeksy giełdowe, towary lub nawet kryptowaluty.

Wszystko co musi zrobić inwestor, to wskazać czy nastąpi wzrost czy spadek kursu w określonym przedziale czasu. Jeśli nie wiesz jeszcze czym dokładnie są opcje binarne, jednak widziałeś gdzieś reklamy brokerów, mogłeś również widzieć dwa charakterystyczne przyciski: CALL i PUT. Są one swoistym panelem sterowania dla inwestora, który wskazuje w nim czy cena zmieni się W GÓRĘ czy W DÓŁ. W kwestii czasu trwania opcji, istnieje kilka możliwości, rozpoczynających się od 60 sekund, a kończących na roku. Aby wszystko stało się jasne, przytoczymy przykład.

Znana firma technologiczna, Apple, ogłasza wypuszczenie na rynek nowej generacji swojego telefonu, iPhone 7S. Premiera ma się odbyć 10/09/2017 o godzinie 20:00. Dowiedziono statystycznie, że pojawiające się pozytywne informacje (na przykład premiera nowego produktu), powodują wzrost cen akcji firmy, więc możemy bezpiecznie otworzyć opcję binarną CALL w oparciu o Apple i wybrać czas wygaśnięcia o godzinie 21:00. Jest wysoce prawdopodobne, że cena akcji wzrośnie, dlatego będziemy mogli się cieszyć osiągniętymi zyskami.

W chwili, gdy zatwierdzaliśmy transakcję, broker poinformował nas, że w wypadku prawidłowego wskazania zmiany kierunku ceny akcji Apple, zysk wyniesie 80%. Otworzyłeś opcję za 100PLN. Przyjmijmy, że poprawnie przewidziałeś zmiany, więc opcja wygasła pomyślnie. Broker wypłaca Ci 180PLN (100PLN – zainwestowana kwota + 80PLN, czyli zysk w wysokości 80% zainwestowanej kwoty). Wygląda na to, że dzięki wykorzystaniu prostych informacji, w godzinę czasu zarobiłeś 80PN! Czy można wyobrazić sobie coś lepszego? Oczywiście, że nie! Nawet zakłady sportowe są znacznie bardziej skomplikowane, nie wspominając o nieporównanie większym stopniu ryzyka. Są tacy, którzy twierdzą, że znacznie więcej można zarobić grając w pokera. Szkoda, że zapominają o tym, że wygrana w pokerze, w co najmniej 30% zależy od szczęścia, a ilość czasu i wiedzy, które są potrzebne do osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie jest wielokrotnie większa niż w wypadku opcji binarnych.

apple_inc_binary_options

Średni zwrot z udanej inwestycji wynosi w opcjach binarnych około 80%, a w przypadku, gdy opcja wygaśnie niepomyślnie, możesz otrzymać do 45% zwrotu wartości otwartej opcji. (W wypadku błędnego wskazania, Twoja pozycja może być ubezpieczona przez brokera, jednak nie wszyscy brokerzy oferują takie usługi.)

Krótka historia Opcji Binarnych

Opcje binarne zostały zatwierdzone do obrotu na rynku przez Chicago Stock Exchange w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku i bardzo szybko stały się jedną z najpopularniejszych form inwestowania na światowych rynkach finansowych. Opcje binarne różnią się istotnie od innych instrumentów finansowych, ponieważ nie wymagają od inwestora nabywania akcji, zawierania umów (np. z domem maklerskim), a wszystko co musi zrobić inwestor, sprowadza się do wskazania kierunku zmian kursu. W przypadku par walutowych, można to przyrównać do rozgrywek sportowych, z tą różnicą, że zamiast dwóch drużyn na boisku, rywalizują ze sobą dwa aktywa.

Jak zarabiać na Opcjach Binarnych?

Nie ma znaczenia czy jesteś nowicjuszem, czy ekspertem na rynkach finansowych. Stosując się do kilku prostych zasad, możesz łatwo i skutecznie zarabiać.  Po pierwsze: ważne, by założyć sobie realne cele odnośnie zysków – na przykład 10% kwoty swojego depozytu, osiągane co miesiąc. Po drugie: należy zrozumieć, że liczy się jakość, a nie ilość. Nie powinieneś dopuścic do sytuacji, w której będziesz otwierał dużo pozycji bez zastanowienia, licząc na łut szczęścia. Znacznie lepsze efekty przyniesie otwarcie kilku pozycji w oparciu o aktywa, na temat których posiadasz pewne informacje, dzięki którym z niemal 100% pewnością będziesz mógł wskazać kierunek zmian. Po trzecie: powinieneś wybrać przetestowaną przez innych, doświadczonych inwestorów strategię, która będzie odpowiadała przyjętym przez Ciebie celom. Możesz także użyć platformy MetaTrader 4, która umożliwia zastosowanie wskaźników inwestycyjnych, które zasygnalizują Ci kiedy i jakie aktywo powinno stać się podstawą do otwarcia opcji. Możesz również śledzić informacje z rynków na temat walut, czytać opinie ekspertów i analityków.

Jak rozpocząć inwestowanie w opcje binarne?

Istnieje sporo brokerów, świadczących najwyższej jakości usługi pozwalające na inwestowanie w opcje binarne na rynkach finansowych. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najlepszych brokerów opcji binarnych, którzy będą najlepszym wyborem dla inwestorów w Polsce, ponieważ oferują wsparcie techniczne w języku polskim i wygodne sposoby składania depozytu i przeprowadzania wypłat. Wszyscy brokerzy znajdujący się na naszej liście zapewniają inwestorom wygodne i proste w obsłudze platformy oraz pozostałe usługi związane z opcjami binarnymi, na wysokim poziomie, dzięki czemu życie inwestora staje się prostsze.

Dodaj komentarz

Inwestowanie w Opcje Binarne wiąże się z wysokim ryzykiem i może nie być odpowiednie dla każdego. Nigdy nie inwestuj środków, na utratę których nie możesz sobie pozwolić. Zapoznaj się koniecznie z podstawami na temat opcji binarnych zanim rozpoczniesz inwestować. MrBinary.pl nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, informacje podawane na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny.

Copyright © 2014 - 2017 Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Serwis o Opcjach Binarnych – MrBinary.pl, Autor: MrBinary

binary-options-secure-website  
x

Binary options are not available to retail EU traders. If you are not a professional trader, please leave this page.