Ukryta Strefa MrBinary
Gratulacje! Znalazłeś ukryty obszar, a skoro czytasz ten tekst, to znaczy, że będziesz uprawniony do skorzystania z wyjątkowych promocji u brokerów opcji binarnych, którzy są naszymi partnerami. Sprawdź banner poniżej!
iqoption-banner

Historia Opcji Binarnych

Marzec 20, 2016 przez w kategorii Artykuły oznaczono jako , z 0 i 0
Home > Blog > Artykuły > Historia Opcji Binarnych

Założenie stanowiące istotę opcji binarnych istniało już na rynkach od dawna. Inwestowanie w opcje binarne zwane jest także inwestowaniem w opcje cyfrowe. Przez dłuższy okres czasu, ta forma inwestowania była dostępna tylko dla wybranych inwestorów. Opcje binarne były wówczas dostępne w obrocie pozagiełdowym i nie podlegały regulacjom prawnych. Realizacja transakcji wymagała podpisania umowy, która kończyła się osiągnięciem przez inwestora zysku w okolicach 70% zainwestowanej kwoty lub jej utratą.

Pierwszym, wartym odnotowania zdarzeniem, które wpłynęło na to jak wygląda inwestowanie w opcje binarne jest to z 1973 roku, kiedy Chicago Board of Trade umożliwiło inwestowanie w opcje poprzez uruchomienie Chicago Board Options Exchange (CBOE). Była to pierwsza w swoim rodzaju platforma, która po dziś dzień jest największa na świecie.

binary-options-history-chicago

Opcje binarne zostają wprowadzone na światowe giełdy

Początki historii opcji binarnych sięgają roku 2008, kiedy uruchomiono pierwsze platformy opcji binarnych. Miało to miejsce tuż po tym, jak załamały się rynki światowe w związku z kryzysem spowodowanym upadłościami Bear Stearns oraz Lehmann Brothers. Z powodu kryzysu, powstała także konieczność stworzenia systemu o niskim ryzku dla przeciętnego inwestera. Dlatego właśnie zdecydowano się na dopuszczenie mniejszych inwestorów do obrotu opcjami binarnymi obok największych graczy.

W jaki sposób opcje binarne trafiły na światowe rynki? Options Clearin Corporation (OCC), wprowadziła nowe przepisy, które pozwoliły na obrót opcjami binarnymi na platformach giełdowych. Ruch ten został zaakceptowany przez US Securities Exchange Comission (SEC) w 2008 roku, co pozwoliło wprowadzić ofertę opcji binarnych jako kontraktów na rynkach światowych w pełni legalny sposób. W dniu dzisiejszym, najmniejsza kwota, którą można zainwestować w opcje binarne to 10$.

Ostatnie lata to wzrost popularności opcji binarnych ze względu na wprowadzenie wyszukanych platform i narzędzi. Pozwoliły one na udostępnienie elastyczności i dywersyfikacji aktywów, wprowadzenie nowych zasad zamykania opcji, różne czasy wygaśnięcia i przede wszystkim wiele nowych typów opcji. Dzięki temu inwestorzy otrzymali więcej podstaw i możliwości do zarabiania większych pieniędzy. Wszystko to umożliwiło powstanie nowych brokerów opcji binarnych, którzy wprowadzili na rynek bardziej rozwinięte, zaawansowane platformy inwestycyjne.

Historia_opcje_binarne

Opcje Binarne trafiają do internetu

Wraz ze wschodem nowych technologii, 2010 rok wprowadził platformy opcji binarnych do internet. Stało się to tuż po tym jak brokerzy opcji binarnych przyjęli politykę, która upraszczała cały proces inwestowania i pozwalała na inwestowanie prosto z domu, w każdej chwili i w każdym miejscu na świecie.

Ewoluowały także możliwości samych opcji. Zdecydowana większość brokerów opcji binarnych umożliwia teraz inwestowanie online przy pomocy wirtualnych środków, co pozwala początkującym na przyswojenie wiedzy o opcjach i bezpieczną naukę w praktyce. Oferują także narzędzia pomocnicze do wykresów, które wspomagają inwestorów przy analizie technicznej.

Dodaj komentarz

Inwestowanie w Opcje Binarne wiąże się z wysokim ryzykiem i może nie być odpowiednie dla każdego. Nigdy nie inwestuj środków, na utratę których nie możesz sobie pozwolić. Zapoznaj się koniecznie z podstawami na temat opcji binarnych zanim rozpoczniesz inwestować. MrBinary.pl nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, informacje podawane na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny.

Copyright © 2014 - 2017 Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Serwis o Opcjach Binarnych – MrBinary.pl, Autor: MrBinary

binary-options-secure-website  
x

Binary options are not available to retail EU traders. If you are not a professional trader, please leave this page.